saheleaftab2022

saheleaftab2022

ویزای طلایی اسپانیا چه تفاوتی با دیگر انواع اقامت دارد؟

چهارشنبه هفدهم 3 1402

ویزای طلایی اسپانیا چه تفاوتی با دیگر انواع اقامت دارد؟

برنامه های ویزای طلایی توسط بسیاری از کشورهای اتحادیه اروپا و منطقه شینگن مانند اسپانیا، پرتغال، یونان و ... برای افرادی که از شهروندان اتحادیه اروپا، منطقه اقتصادی اروپا و سوئیس نیستند، ارائه می شود و نوعی مجوز مبتنی بر سرمایه گذاری است که برای اخذ اقامت در یک کشور می باشد و می تواند منتهی به اخذ اقامت دائم یا شهروندی شود، البته مشروط بر اینکه شرایط خاص را برای اخذ تابعیت آن کشور را داشته باشید. بعلاوه تمام برنامه های ویزای طلایی به طور کلی حقوق و مزایای مشابهی را برای متقاضیان فراهم می کند. این حقوق مشترک شامل حق زندگی در کشور میزبان، امکان سفر در کشورهای شنگن بدون ویزای اضافی و اینکه امکان گنجاندن اعضای خانواده تحت تکفل در درخواست وجود دارد اما لازم به ذکر است که جزئیات کوچکی هم وجود دارد که بین این سه کشور متفاوت است و هر کدام از برنامه های ویزای طلایی این کشورها ویژگی خاص خود را دارند. ما هر سه  برنامه را برای مقایسه سریع در جدول زیر نمایش داده ایم:

شرایط

اسپانیا

پرتغال

یونان

حق زندگی و سفربدون ویزا به تمام مناطق شنگن

بله

بله

بله

اجازه کار کردن

بله

بله

ندارید

گنجاندن خانوادهدر برنامه اقامت طلایی

بله

بله

بله

شرط اقامت برایحفظ ویزای طلایی

1 بار در سال

​​هفت روز در سال

یونان هیچ شرایطی برای اقامت ندارد.

 

با تمام این تفاسیر حالا شاید بپرسید ویزای طلایی کدام کشورها بهتر  است و مزایای بیشتری را دارد؟

در پاسخ باید بگوئیم که تمامی سرمایه گذاران خارجی که به دنبال یک مهاجرت واقعی به اروپا هستند، اسپانیا را انتخاب می کنند زیرا با اخذ اقامت طلایی اسپانیا دسترسی به یک اقتصاد بزرگ با فرصت های تجاری بسیار فرآهم می شود  زیرا اسپانیا چهاردهمین اقتصاد قدرتمند در دنیا می باشد در صورتیکه پرتغال و یونان در رده های پایین تر می باشند بعلاوه امید به زندگی در اسپانیا در رتبه هفتم دنیا قرار دارد.

همچنین مجوز اقامت طلایی اسپانیا شرط حضور ندارد و حضور متقاضی تنها 1 بار در سال آن هم فقط جهت تمدید ویزا کفایت می کند از طرفی دیگر اگر متقاضی 5 سال اقامت مداوم در اسپانیا داشته باشد(حداقل 6 ماه در سال) می تواند اقامت دائم اسپانیا را دریافت کند و بعد از 10 سال هم می تواند برای شهروندی این کشور درخواست دهد و پاسپورت اسپانیا را دریافت کند.

کشور اسپانیا سومین پاسپورت قدرتمند دنیا را دارد زیرا با پاسپورت اسپانیایی می توانید از 189 کشور بدون ویزا دیدن کنید. و در مقابل با پاسپورت پرتغال می توانید به 188 کشور جهان و با پاسپورت یونانی می توانید از 186 کشور دیدن کنند.

سرمایه گذاری هایی که شما را واجد شرایط اخذ اقامت طلایی اسپانیا می کند عبارتند از:

-         سرمایه گذاری حداقل 500 هزار یورو در املاک و مستغلات اسپانیا (در صورت انتخاب سرمایه گذاری در املاک، باید 3ماه قبل از درخواست اقامت، اقدام به خریداری ملک کنید.)

-          

-         انتقال سرمایه 1 میلیون یورویی انجام دهید.

-         سرمایه گذاری حداقل 1 میلیون یورو در یک تجارت اسپانیایی

-         سرمایه گذاری حداقل 2 میلیون یورو در اوراق قرضه دولتی مورد تائید دولت اسپانیا سرمایه گذاری کنید.

برای دریافت مشاوره رایگان می توانید با کارشناسان حرفه ایی و با تجربه شرکت ساحل آفتاب در تماس باشید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و به روزترین اطلاعات، وب سایت ما و صفحات ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید.


(0) نظر
X